شهرداری مدینه

نقل است شیخ بزرگ مکتب خلفا، ابن الجوزی روزی بر فراز منبر به تقلید از مولای متقیان حضرت امیرالمؤمنین(ع) ندا داد سلونی قبل ان تفقدونی (از من بپرسید قبل از اینکه مرا از دست بدهید)!

 

زنی برخاست و گفت ای شیخ! آیا این روایت، درست است که حضرت علی(ع) بعد از وفات حضرت سلمان(رض) یک شبه برای غسل و کفن و دفن او آمد و بعد از رسیدگی به جنازه، مراجعت کرد؟

 

شیخ گفت چنین روایت شده است

 

زن گفت اما درباره عثمان که شورشیان او را کشته و جنازه اش را در زباله دانی مدینه انداختند و مدت سه روز، جنازه اش در زباله دان بود آیا علی(ع) حضور داشت؟

 

شیخ گفت بله

 

زن گفت پس نتیجه می گیریم که علی(ع) حتماً در یکی از این دو جریان، خطا کرده است

 

شیخ گفت تو اگر بدون اجازه شوهرت از خانه خارج شدی لعنت خدا بر تو و اگر با اجازه شوهرت خارج شدی لعنت خدا بر او!

 

زن گفت عایشه که برای جنگ با علی(ع) خارج شد آیا با اجازه پیامبر(ص) بود یا بدون اجازه؟

 

شیخ، درماند و چیزی نتوانست بگوید

 

(الصراط المستقیم ج1 ص218)

 

1.آیا انسان باید هر کار جالبی از کسی دید آن را تقلید کند و هر سخن شیرینی از کسی شنید آن را بر زبان جاری سازد!؟

 

2.آیا انسان باید به هر سؤالی که با آن مواجه شد پاسخ دهد و آیا باید به هر مطلبی برخورد کرد نظرات کارشناسی! خود را حول آن مطلب بیان کند!؟

 

3.آیا کسی که نوشته هایش امروزه به عنوان یکی از پایه های مکتب شرک آلود وهابیت مطرح است می تواند علم! خود را با علم امیر موحّدان مقایسه نماید؟

 

4.آیا صحابه همگی احترام به هم می گذاشتند و بین شان مودّت برقرار بوده و آیا از شدت همین مودّت بوده که عایشه به جنگ علی(ع) رفت!؟

 

و یک سؤال فنی!:

 

5.آیا شهرداری مدینه هر شب ساعت 9 زباله ها را جمع آوری نمی کرد؟ پس چرا سه روز، زباله مزبور! را به حال خود رها کرد و گذاشت مگس های مدینه، حرمت ولیّ امر مسلمین را پایمال نمایند!؟

 

آخه این هم سؤاله تو می پرسی!؟ خب معلومه که شهرداری چنین کاری نمی کرد! اصلاً مدینه شهرداری نداشت! اگه مدینه شهرداری داشت اولاً زباله دانی اصلاً ایجاد نمی شد ثانیاً خونه هایی که در طرح! قرار می گرفتند رو با بلدوزر تخریب می کردند نه با هیزم و آتش و لگد و...

 

*(و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون)*